7 هزینه پنهان عروسی که باید پیش‌بینی کنید

هفت هزینه پنهان عروسی که باید پیش‌بینی کنید

علاوه بر هزینه‌‌های واضحی که پیش از برنامه‌ریزی عروسی در نظر می‌گیرید، هزینه‌‌هایی هم وجود دارد که باید آن‌‌ها را پیش‌بینی کنید تا در ادامه روند برگزاری مراسم سورپرایز نشوید. برای مثال از تشریفات یا تهیه غذای خود بپرسید قیمتی که برای منوهای خود در نظر می‌گیرند قیمت کل می‌باشد یا مالیات بر ارزش افزوده جداگانه حساب می‌شود؟ از سایر شرکت‌‌های خدماتی که برای عروسی قصد دارید با آن‌‌ها قرارداد ببندید نیز این سوال را بپرسید. شب عروسی همه از داماد انتظار دارند تا یک زمان‌‌هایی بنا بر آداب اجتماعی به سایرین انعام دهد. نیروهای مهماندار و خدماتی پول زیادی از تشریفات نمی‌گیرند بد نیست مبلغی را برای انعام به آن‌‌ها در نظر بگیرید. همچنین برای رقص چاقو و موارد دیگر باید مقداری پول نقد همراه داشته باشید تا در آن زمان‌‌ها غافلگیر نشوید. همچنین عروس خانم باید از صبح با خود پول نقد داشته باشد تا به نیروی خدماتی آرایشگاه انعام بدهد. 

هزینه‌‌های بعد از قرارداد تشریفات : معمولا بعد از عقد قرارداد با تشریفات، تا شب عروسی و حتی بعد از آن همچنان هزینه‌‌ها ادامه دارد، یعنی عقد قرارداد به معنی هزینه نهایی نیست و ممکن است با اضافه کردن مواردی به آن لازم باشد بودجه خود را افزایش دهید. افزایش میزان گل‌آرایی، تبدیل شربت به آب‌میوه طبیعی، افزایش ناگهانی تعداد مهمان‌‌ها، اضافه کردن سفره عقد به عروسی، تبدیل کوکتل میوه به میوه کامل، افزودن عصرانه به منو، افزایش سایر تزئینات و… مواردی است که ممکن است تشریفات شما را قانع کند به جشن عروسی خود اضافه کنید. هرچقدر هم مقاومت کنید معمولا در مقابل اصرارهای مدیر تشریفات دوام نمی‌آورید و یک سری از این موارد را به منوی خود اضافه می‌کنید. پس بهتر است بودجه خود را برای این گونه موارد افزایش دهید.

هزینه های آتلیه، آرایشگاه، مهمان های راه دور و هدایا

آتلیه نیز مانند تشریفات برای اضافه کردن هزینه‌‌ها تا بی نهایت جا دارد. اضافه کردن وسایل حرکتی مانند هلی شات و کرین، اضافه کردن برگه به آلبوم، فرمالیته، انتخاب لوکیشن گران‌تر برای عکاسی و فیلمبرداری مواردی است که هزینه‌‌های آتلیه را افزایش می‌دهد. شاید هنگام عقد قرارداد با آرایشگاه برای کاهش هزینه‌‌ها از انتخاب یک سری آپشن‌‌ها خودداری کنید اما معمولا قانع می‌شوید که این مقدار را نیز هزینه کنید اما نتیجه بهتری داشته باشید. هر دختر خانمی‌ دوست دارد در شب عروسی خود بهترین چهره را داشته باشد. اجاره تاج گران‌تر، بیعانه ای که برای تاج یا موی اضافه می‌گذارید، انتخاب مژه‌‌های دانه ای، رژ لبی که از‌ترس پاک شدن رژ لب خود از آرایشگر می‌خرید، رنگ مو، رنگ ابرو، کاشت ناخن، فون بدن، شیو صورت و اصلاح ابرو و… همگی مواردی هستند که ممکن است در قرارداد نباشد اما در روز عروسی متحمل هزینه‌‌های آن‌‌ها شوید.

 هر مراسمی ‌یک سری مهمان راه دور دارد که برای عروسی به شهر شما می‌آیند. حتی اگر این مهمانان برای خود در شهر شما خانه دارند یا خودشان هزینه هتل را تقبل کردند رسم ادب است که حداقل یک وعده دیگر را با آن‌‌ها بگذرانید چرا که آن‌‌ها به خاطر شما راه دوری را برای مراسم شما طی کرده اند. به نسبت تعداد این افراد و سایر موارد مبلغی را در نظر بگیرید تا بعد از عروسی به این‌ترتیب از آن‌‌ها تشکر کنید. بعضی از عروس و دامادها بعد از عروسی برای تشکر برای والدین خود هدایایی می‌خرند و به منزل آن‌‌ها می‌برند. اما رسم معمول این است که فردای عروسی یا یکی دو روز بعد از آن به مادر عروس هدیه‌ای می‌دهند و او نیز از عروس و داماد پذیرایی می‌کند. بهتر است پیش از عروسی مبلغی از بودجه خود را به خرید این هدیه اختصاص دهید یا هدیه را از قبل تهیه کنید و بعد از عروسی به او بدهید(تالار پذیرایی بیناتس).

منیع: بزمینه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس بگیرید